Se sexuálním obtěžováním se setkal milión lidí

Obětí sexuálního obtěžování se stal téměř každý desátý Čech. Za společensky nebezpečné považují takové chování spíše ženy. Téměř všichni z tisíce dotázaných si pod definicí sexuálního obtěžování představí vymáhání sexuálního styku pod hrozbou finančního postihu nebo propuštění z práce. Vyplývá to z průzkumu společnosti GfK.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Soudcovské kladívko

Soudcovské kladívko | Zdroj: AFP

Čtyři pětiny považují za harašení nabídku k sexuálního styku a 2 třetiny ho vidí ve vytrvalém vynucování schůzky, oplácávání po různých částech těla nebo nemístných a urážlivých poznámkách na adresu opačného pohlaví. Podle sexuologa Petra Weisse může sexuální obtěžování zanechat následky na psychice člověka. "Právě proto, že je zneužití toho druhého člověka pro vlastní sexuální vzrušení a uspokojení, může to na oběti nechat negativní důsledky ve formě poruch partnerských vztahů, ve formě depresí."

Počet lidí, kteří jsou nespokojeni s fungováním justice v této oblasti a těch kteří se domnívají, že zákonů je dostatek, je výriovnaný. Většina si ale mylsí, že u soudu je těžké sexuální obtěžování dokazovat. Potvrzuje to i advokátka Klára Veselá-Smková K sexuálnímu obtěžoná í většinou probíhá na místě, kde nebývá svědků přílišná hojnost, proto jeho dokazování je nesmírně obtížné, takžka bych řekla nemožné."

O spravedlivém rozhovodování soudů jsou přesvědčeni spíše muži.

Markéta Kaclová, Jan Mišurec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme