Se skladatelem Karlem Svobodou se loučily stovky lidí

Členové rodiny, blízcí přátelé a stovky dalších smutečních hostů se naposledy rozloučili se zesnulým hudebním skladatelem Karlem Svobodou. Velká obřadní síň krematoria v Praze Strašnicích nestačila pojmout všechny, kteří ho přišli doprovodit, plné bylo i nádvoří. Během obřadu zněly Svobodovy písně a za všechny se se zesnulým rozloučil jediný řečník, zpěvák Petr Muk. Nejblizší Karla Svobody pak po skončení vlastního obřadu dlouhé minuty přijímali kondolence.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Svoboda | Foto: web K. Svobody

Karel Svoboda se narodil roku 1938 v Praze. Původně studoval stomatologii na Univerzitě Karlově, ale jeho nadání ho naplno nasměrovalo k hudbě. V padesátých a šedesátých letech byl členem populární rockové skupiny Mefisto a komponoval pro Laternu Magiku i divadlo Rokoko.

Byl dvorním skladatelem Karla Gotta, ale jeho písně se staly hity i v podání jiných předních zpěváků, Heleny Vondráčkové, Václava Neckáře, Marty Kubišové, Petry Janů, Jiřího Korna, Lucie Bílé, Hany Zagorové, Leony Machálkové, Daniela Hůlky a mnoha dalších.

Generace posluchačů si osvojily Svobodovy písně jako je Lady Carneval, Kdepak, ty ptáčku, hnízdo máš, Stín katedrál, Hej, hej baby, Yveta, Čau lásko, Jsi můj pán.... Napsal i filmovou hudbu pro pohádky Sůl nad zlato, Jak se budí princezny, Z pekla štěstí či Tři oříšky pro Popelku, nebo televizní seriál Včelka Mája. Stejně tak hudbu k několika celovečerním filmům. Jeho talent ocenili i návštěvníci muzikálů, na kterých se autorsky podílel, vzpomeňme jen tituly Monte Cristo nebo Dracula.

Svůj život ukončil Karel Svoboda podle závěrů policie dobrovolně 28. ledna ve věku 68 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Krejsová o pohřbu K. Svobody

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme