Šebestův audit: Stát dluhopisy kontroverzní firmy nekoupí

Stát odstupuje od kontroverzního projektu, nad kterým držel taktovku ministr zemědělství Petr Gandalovič. Jeho nástupce v úřednické vládě Jakub Šebesta podle informací Českého rozhlasu na základě auditu rozhodl o tom, že stát nekoupí za 300 milionů korun dluhopisy kontroverzní společnosti Oleofin.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Setuza

Setuza | Foto: Jan Rosenauer

Zítra ministr toto rozhodnutí sdělí šéfovi Podpůrného a garančního lesnického fondu, který měl dluhopisy kupovat. Audit podle zjištění rozhlasu dospěl k tomu, že by to byla nenávratná investice do společnosti, která má velké problémy. Dluží totiž například desítky milionů dodavatelům řepky.

Firma Oleofin je součástí kontroverzní skupiny kolem ústecké Setuzy, kterou dříve ovládal uprchlík Tomáš Pitr. Oleofin zajišťuje nástupnické společnosti Setuzy veškerý obchodní servis.

Kolabující potravinářsko-drogistické uskupení kontroluje kontroverzní podnikatel Petr Sisák. Tomu patří i sousední ústecký Spolek pro chemickou a hutní výrobu. Sisákovým známým je už zmiňovaný Petr Gandalovič. Právě on se delší dobu snažil zajistit pro Sisákovu firmu státní pomoc.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme