Napsal bratrovi, že chce odejít jako Palach, řekl místostarosta Prahy 1 o muži, který se pokusil zapálit

Muž, který se v pátek pokusil zapálit na Václavském náměstí, svému bratrovi před činem oznámil, že chce „odejít v duchu Jana Palacha“. Serveru Aktuálně.cz to řekl místostarosta Prahy 1 Petr Hejma (STAN).

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo, na kterém se v pátek pokusil zapálit 54letý muž. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Podle místostarosty nebyl páteční incident na Václavském náměstí politickým protestem.

„Před činem poslal svému bratrovi zprávu, že chce odejít v duchu Jana Palacha. Jeho bratr proto zalarmoval policii, která se ho snažila lokalizovat přes mobilního operátora,“ uvedl Petr Hejma pro Aktuálně.cz s tím, že se policie snažila muže najít a zastavit.

Na Václavském náměstí se zapálil muž. Leží ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče

Číst článek

Informace o případu prý Hejma má jako místostarosta městská části pro bezpečnost, u kterého se údaje sbíhají.

„Ale lokalizace nikdy není úplně přesná. Lze určit, že ten člověk se pohybuje v okruhu zhruba tří set metrů. Policisté tedy muže hledali, byli hodně blízko a dobíhali tam,“ dodal Hejma.

Mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová nechtěla v pátek večer na dotaz serveru iROZHLAS věc komentovat. „Jakmile to bude možné, uvolníme další informace. V tuto chvíli zatím k takové situaci nedošlo. Pochopte prosím, že i s ohledem na nejbližší rodinu nechceme být konkrétní,“ uvedla Zoulová.

‚Panebože, ten člověk opravdu hoří.‘ Poslechněte si svědectví dívky, která měla hasit muže v centru Prahy

Číst článek

Popálený muž

K incidentu došlo v pátek v Praze na Václavském náměstí před sochou svatého Václava. Kolem patnácté hodiny se tam polil hořlavinou a zapálil čtyřiapadesátiletý muž české národnosti. Kolemjdoucí ho uhasili. Očití svědci na místě řekli, že viděli hořícího muže, který měl popálené ruce a obličej. Muž je podle mluvčí vinohradské nemocnice Jany Roubalové ve velmi vážném stavu. 

„Záchranáři pacienta s popáleninami na cca 30 procentech těla uvedli do umělého spánku a se zajištěnými dýchacími cestami transportovali do FNKV (Fakultní nemocnice Královské Vinohrady)," uvedla na twitteru mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle mluvčí nemocnice o muže pečuje tým lékařů na klinice popáleninové medicíny. Po dvou hodinách na operačním sále byl převezen na jednotku intenzivní péče.

dbr, ako Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme