Sebevrah nechal v Havířově explodovat byt, pět lidí přitom zranil

V Havířově zemřel při výbuchu v bytě jednačtyřicetiletý muž. Podle policie zřejmě spáchal sebevraždu. Svědkové viděli, jak do bytu v ulici U Stromovky nosí kanystry pravděpodobně s benzínem. Při výbuchu byla zraněna jeho družka a čtyři policisté, kteří se pokoušeli dostat dovnitř bytu ve čtvrtém patře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hasiči | Foto: Jan Rosenauer

Po výbuchu začal byt hořet, požár poškodil i sousední byty v domě, který patří společnosti RPG Real Estate. "Mluvila jsem s jedním s policistů. Je popálený, odřený a ožehnutý. On i jeho tři kolegové budou po ošetření propuštění domů," řekla kolem 14:00 mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková s tím, že družka zemřelého, která byla v době výbuchu na chodbě domu, zůstane v nemocnici na pozorování.

Hasiči už požár uhasili, poškozené jsou také tři okolní byty plné sazí, kouře a zápachu. Dva spodní byty jsou poničené vodou z hašení požáru. Výbuch a následný oheň způsobily podle prvních odhadů škodu 1,5 milionu korun.

"Celý zásah musel být proveden s dýchací technikou. Protože šlo o výbuch, byly obavy z narušení statiky a kvůli vysoké teplotě možnosti zřícení stropu," doplnil náměstek ředitele Moravskoslezských hasičů Petr Gurný.

Zkáze svého majetku přihlíželi nájemníci okolních bytů. Po explozi a následném požáru zůstaly v blízkosti domu střepy z oken a zařízení bytu rozmetané po okolí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výpovědi nájemníků

Jedna rodina je u příbuzných, druhá čeká na vyjádření expertů. Majitel bytu, společnost RPG je připravena nabídnout jí náhradní ubytování v rámci města. Dům je krátce po rekonstrukci.

"Tento dům je součástí domů, které momentálně procházejí rozsáhlou regenerací. Nedávno na něm byla vyměněna střecha, měnily se také okna. Škoda na budově je tak vyšší. Jak dlouho bude trvat oprava poškozených bytů, budeme teprve zjišťovat," řekl mluvčí společnosti Petr Handl.

F. Tichý, Michal Schoffer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme