Zlínská rodina spáchala hromadnou sebevraždu. Věřila, že se dostane do ráje

Tříčlenná rodina ze Zlína spáchala hromadnou sebevraždu. Matka s dvěma dospělými dětmi v pokoji nastartovaly benzinovou sekačku a poté spolykaly prášky na spaní. Rodina se zajímala o ezoteriku a alternativní náboženství, čin podle policie pečlivě plánovala. Těla v domě objevil otec dětí až po několika měsících, napsal server iDNES.cz.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodina spáchala sebevraždu u sebe doma. | Foto: Fotobanka Stock Exchange

Sedmašedesátiletá žena žila ve zlínském domě pouze se svými dospělými dětmi. Rodina žila tichým životem a nestýkala se se sousedy, jejího zmizení loni v listopadu si proto několik měsíců nikdo nevšiml. Otec dětí se se svými potomky pravidelně nestýkal a kontakt s nimi udržoval pouze telefonicky.

Nedělejte ze sebevrahů pachatele, pište o nich radši ‚zasebevraždil se‘, vyzývají britské osobnosti média

Číst článek

„Naposledy jsem mluvil telefonicky se synem počátkem listopadu, když jsem sháněl brigádu ve Zlíně,“ řekl muž. „Pak jsem jim psal a volal loni v prosinci. Ale nebrali telefon a na esemesku nereagovali,“ sdělil podle serveru iDNES.cz okresnímu soudu ve Zlíně, který kvůli případu zasedl minulý týden. Rodina měla podle ženina bývalého manžela příbuzné v Kanadě, předpokládal proto, že odjela za nimi. V domě se zastavil až v únoru, kdy bezvládná těla našel.

Život po životě

Policie v domě nalezla množství prášků na spaní, sekačku a několik igelitových sáčků. Podle soudce Jana Jiráka bylo nejpravděpodobnější datum úmrtí stanoveno na 19. listopadu loňského roku. „Příčinou smrti bylo zadušení,“ uzavřel.

Rodina se zajímala o alternativní náboženství. Podle státního zástupce členové rodiny několik měsíců vyhledávali na internetu webové stránky s různou náboženskou, duchovní a ezoterickou tematikou. Zajímali se o život po životě.

Nabádal manželku k sebevraždě a pomáhal jí s přípravou. Australan dostal deset let vězení

Číst článek

Podle sousedů a spolupracovníků vykazovala podivné chování zejména dcera ženy, píše server. Ta před dvěma lety navíc opustila zaměstnání a kolegyni předala dopis, s jehož otevřením měla údajně čekat na její smrt. Poté, co tragédie vyšla najevo, dopis ženina bývalá spolupracovnice otevřela a předala policii. Psaní obsahovalo apel na objevování lepších světů a zamýšlení se nad životem.

Kriminalisté případ uzavřeli s tím, že rodina se k činu rozhodla samostatně, nikdo další proto za jejich úmrtí nenese odpovědnost.

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme