Zlínská rodina spáchala hromadnou sebevraždu. Věřila, že se dostane do ráje

Tříčlenná rodina ze Zlína spáchala hromadnou sebevraždu. Matka s dvěma dospělými dětmi v pokoji nastartovaly benzinovou sekačku a poté spolykaly prášky na spaní. Rodina se zajímala o ezoteriku a alternativní náboženství, čin podle policie pečlivě plánovala. Těla v domě objevil otec dětí až po několika měsících, napsal server iDNES.cz.

Zlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rodina spáchala sebevraždu u sebe doma. | Foto: Fotobanka Stock Exchange

Sedmašedesátiletá žena žila ve zlínském domě pouze se svými dospělými dětmi. Rodina žila tichým životem a nestýkala se se sousedy, jejího zmizení loni v listopadu si proto několik měsíců nikdo nevšiml. Otec dětí se se svými potomky pravidelně nestýkal a kontakt s nimi udržoval pouze telefonicky.

Nedělejte ze sebevrahů pachatele, pište o nich radši ‚zasebevraždil se‘, vyzývají britské osobnosti média

Číst článek

„Naposledy jsem mluvil telefonicky se synem počátkem listopadu, když jsem sháněl brigádu ve Zlíně,“ řekl muž. „Pak jsem jim psal a volal loni v prosinci. Ale nebrali telefon a na esemesku nereagovali,“ sdělil podle serveru iDNES.cz okresnímu soudu ve Zlíně, který kvůli případu zasedl minulý týden. Rodina měla podle ženina bývalého manžela příbuzné v Kanadě, předpokládal proto, že odjela za nimi. V domě se zastavil až v únoru, kdy bezvládná těla našel.

Život po životě

Policie v domě nalezla množství prášků na spaní, sekačku a několik igelitových sáčků. Podle soudce Jana Jiráka bylo nejpravděpodobnější datum úmrtí stanoveno na 19. listopadu loňského roku. „Příčinou smrti bylo zadušení,“ uzavřel.

Rodina se zajímala o alternativní náboženství. Podle státního zástupce členové rodiny několik měsíců vyhledávali na internetu webové stránky s různou náboženskou, duchovní a ezoterickou tematikou. Zajímali se o život po životě.

Nabádal manželku k sebevraždě a pomáhal jí s přípravou. Australan dostal deset let vězení

Číst článek

Podle sousedů a spolupracovníků vykazovala podivné chování zejména dcera ženy, píše server. Ta před dvěma lety navíc opustila zaměstnání a kolegyni předala dopis, s jehož otevřením měla údajně čekat na její smrt. Poté, co tragédie vyšla najevo, dopis ženina bývalá spolupracovnice otevřela a předala policii. Psaní obsahovalo apel na objevování lepších světů a zamýšlení se nad životem.

Kriminalisté případ uzavřeli s tím, že rodina se k činu rozhodla samostatně, nikdo další proto za jejich úmrtí nenese odpovědnost.

gak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme