Sedm volebních leadrů Čtyřkoalice bude z KDU-ČSL a sedm z US

Strany Čtyřkoalice budou v průběhu podzimu volit své krajské volební leadry pro volby do Poslanecké sněmovny. Ty se budou konat příští rok pravděpodobně v červnu. Jak dnes uvedl šéf lidovců Cyril Svoboda, podle dohody bude sedm krajských lídrů Čtyřkoalice z KDU-ČSL a dalších sedm z Unie svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Samozřejmě, jestliže v některém kraji udělá naše strana, nebo Unie Svobody výjimku, tak se této výjimce nebude zásadně klást odpor. Ale pochybuji o tom a myslím si, že centrální dohoda je tato: leadři sedm ku sedmi.", zdůraznil pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Cyril Svoboda.

Zbývající dvě strany Čtyřkoalice, tedy ODA a DEU, tedy nebudou mít leadra ani v jednom kraji. Předsedy těchto stran - tedy Demokratické unie Ratibora Majzlíka a ODA Michaela Žantovského - Svobodovo vyjádření překvapilo, protože žádná podobná dohoda zatím podle neich nebyla ani odhlasována, natož podepsána.

Milan Kopp, Michal Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme