Sedm volebních leadrů Čtyřkoalice bude z KDU-ČSL a sedm z US

Strany Čtyřkoalice budou v průběhu podzimu volit své krajské volební leadry pro volby do Poslanecké sněmovny. Ty se budou konat příští rok pravděpodobně v červnu. Jak dnes uvedl šéf lidovců Cyril Svoboda, podle dohody bude sedm krajských lídrů Čtyřkoalice z KDU-ČSL a dalších sedm z Unie svobody.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

"Samozřejmě, jestliže v některém kraji udělá naše strana, nebo Unie Svobody výjimku, tak se této výjimce nebude zásadně klást odpor. Ale pochybuji o tom a myslím si, že centrální dohoda je tato: leadři sedm ku sedmi.", zdůraznil pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál Cyril Svoboda.

Zbývající dvě strany Čtyřkoalice, tedy ODA a DEU, tedy nebudou mít leadra ani v jednom kraji. Předsedy těchto stran - tedy Demokratické unie Ratibora Majzlíka a ODA Michaela Žantovského - Svobodovo vyjádření překvapilo, protože žádná podobná dohoda zatím podle neich nebyla ani odhlasována, natož podepsána.

Milan Kopp, Michal Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme