Sedmiletý chlapec utonul ve Vltavě

Sedmiletý chlapec dnes utonul ve Vltavě v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Do řeky spadl, když si s kamarády hrál na hrázi. Záchranáři vylovili jeho tělo po hodině a půl. Ani oživovací pokusy záchranářů už školáka k životu nepřivedly.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záchrana tonoucího | Foto: Jan Rosenauer, Lucie Weissová

Kolem 13:30 oznámila svědkyně policii, že na hrázi u Vltavy v Kralupech si hrály děti a jedno z nich spadlo do řeky. Na místo se sjela záchranná služba, hasiči, policie a potápěči a rozjela se pátrací akce.

První přijela na místo policie. Jedna policistka se před příjezdem hasičů snažila chlapce v osmistupňové vodě sama nalézt Hasiči poté pátrali po chlapci na člunech, nakonec ho ale našel až potápěč.

Tělo chlapce bylo od místa, kde údajně spadl do vody, podle odhadu hasičů asi jen patnáct metrů. Vedoucí hasičské směny zdůvodnil obtížnost hledání tím, že voda byla značně kalná. Chlapci už nebylo pomoci, protože ležel v chladné vodě asi půldruhé hodiny.

Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme