Šéf akademie věd Pačes odcházel z jednání s ministrem Bursíkem spokojený

Ministr životního prostředí Martin Bursík a předseda akademie věd Václav Pačes se v úterý večer sešli, aby si promluvili o chystané zprávě, kterou má v pátek obdržet premiér. Zprávu připravuje komise, která má posoudit energetické potřeby České republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Akademie věd ČR Václav Pačes | Foto: Český rozhlas

Václav Pačes z jednání odcházel s pozitivními dojmy. "Velice spokojen, domluvili jsme se na mnoha věcech, mnoho nejasností se vyjasnilo," řekl Pačes.

Martin Bursík označil jednání za korektní, nicméně stále není spokojen s metodou práce, kterou komise pracuje. Profesoru Pačesovi vytkl, že uniká řada informací, a následně není možné ověřit, jestli se takové informace opírají o analytické studie. Ministr také přednesl několik připomínek.

"Na jednání, které trvalo zhruba hodinu a tři čtvrtě, jsme dali panu profesorovi zhruba patnáct docela zásadních připomínek s tím, že je na něm, aby zvážil jejich zapracování do toho textu. Nechci v tuhle chvíli to podrobně specifikovat," dodal Bursík.

Martin Bursík se k jednání vyjádří podrobněji na dnešní tiskové konferenci v 16 hodin.

Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme