Šéf ANO Andrej Babiš potvrdil, že má být vicepremiérem a ministrem financí

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš potvrdil, že by měl být v nové koaliční vládě ministrem financí a vicepremiérem pro ekonomiku. Jak řekl v České televizi, vláda by měla fungovat ve složení osm zástupců ČSSD, šest členů hnutí ANO a tři za KDU-ČSL. Ve sloučení funkcí ministra a vicepremiéra problém nevidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš | Zdroj: ČTK

„Tak je to i dnes. Pan Fischer je taky vicepremiér a ministr financí. Nakonec jsme se rozhodli to sloučit a budeme mít šest míst,“ řekl Babiš. K dalším postům za hnutí ANO konkrétní jména neuvedl. O tom se prý bude ještě jednat.

Špičky stran vznikající vládní koalice se odpoledne sešly ve sněmovně. Na programu jednání by mohla být konkrétní jména kandidátů do vlády.

Včera večer souhlasil celostátní výbor KDU-ČSL s nabídkou tří ministerstev ve vznikající koaliční vládě. Lidovci by měli mít ministra zemědělství, kultury a ministra bez portfeje.

Ministerstvo zemědělství by měl vést místopředseda strany Marian Jurečka, na ministerstvo kultury má zamířit bývalý ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Daniel Herman. Ministrem bez portfeje pak má být šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme