Šéf Bambini di Praga obviněn z pohlavního zneužívání

Policie vyšetřuje ředitele a sbormistra dětského pěveckého sboru Bambini di Praga Bohumila Kulínského. Ten se měl podle podaného trestního oznámení dopouštět na dívkách ve sboru pohlavního zneužívání. Policie Radiožurnálu potvrdila, že kriminalisté toto podezření prověřují už od letošního srpna a sbormistr je nyní v cele, kde čeká na rozhodnutí soudce o uvalení vazby.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětský pěvecký sbor

Dětský pěvecký sbor

Mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek Radiožurnálu pouze potvrdil, že kriminalisté prověřovali podezření od srpna a že zadržený muž nyní skončil v cele, kde čeká na rozhodnutí o uvalení vazby. "Je důvodně podezřelý ze spáchání trestných činů pohlavní zneužívání a ohrožování výchovy mládeže. Těch se měl zadržený muž dlouhodobě dopouštět na nezletilých dívkách v jistém pěveckém sboru. Policejní komisař zadrženého obvinil z uvedených trestných činů a zároveň podal návrh na uvalení vyšetřovací vazby. Prokáže-li soud obviněnému vinu, hrozí mu trest v rozmezí dvou až deseti let."

Podle matky sbormistra Blanky Kulínské jde však pouze o pomstu první manželky a jejího současného partnera, který v případě zneužívá svého psychiatrického vzdělání. "Trestní oznámení podala jeho první žena Margita. Naprosto odmítám všechna obvinění, protože já jsem jako členka sboru celé roky spolupracovala s mým mužem a s mým synem a jsem naprosto v šoku, že je možné na základě takového tendenčního oznámení zničit práci tří generací." Podle Kulínské jde o snahu zdiskreditovat soubor, který zítra odlétá na měsíční turné do Japonska.

Sexuální zneužívání dětí a mladistvých pedagogy a výchovnými pracovníky potrestal soud od roku 1997 ve třinácti případech. Vždy šlo o muže. Nejdelší trest - šest let vězení nepodmíněně, zákaz pedagogické činnosti na sedm let a sexuologickou léčbu dostal učitel Základní školy v Dubu nad Moravou na Olomoucku Richard Komárek. Zneužíval své žáky za úplatu alkoholu a cigaret. V pěti z uvedených případů soudy uložily podmíněné tresty a ve stejném počtu ochrannou sexuologickou léčbu.

Markéta Kaclová, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme