Šéf celníků Kašpar po dvou letech končí, rezignoval ze zdravotních důvodů

Po necelých dvou letech končí ve funkci šéf Generálního ředitelství cel Petr Kašpar. Rezignaci podal v úterý, dnes ji přijal ministr financí Andrej Babiš z hnutí ANO. Českému rozhlasu to potvrdil mluvčí ministerstva Michal Žurovec.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéf Generálního ředitelství cel Petr Kašpar (na snímku z 2. února 2016) rezignoval ze zdravotních důvodů | Zdroj: ČTK

Oficiálně Kašpar rezignuje kvůli zdravotním důvodům. Generální ředitelství cel povede ještě do konce června.

„Na uvolněné místo bude v souladu se služebním zákonem neprodleně vypsáno výběrové řízení,“ řekl mluvčí ministerstva financí, pod které celníci spadají.

Petr Kašpar v celní správě pracuje už od roku 1988. V minulosti působil mimo jiné jako první zástupce generálního ředitele nebo ředitel Celního úřadu pro Královéhradecký kraj.

Svoji rezignaci podal jen týden poté, co protimafiánský útvar kvůli úplatkářství a vynášení informací z policejních spisů zadržel několik lidí, včetně celníka Pavla Šímy. Zda s tím má Kašparův odchod nějakou spojitost, ministerstvo financí odmítlo komentovat.

Server iDnes.cz ale spekuluje, že důvod by mohl být úplně jiný. S odvoláním na zdroje blízké Generálnímu ředitelství cel napsal, že za odchodem Kašpara může být i pomalá příprava celníků na nové kompetence spojené s elektronickou evidencí tržeb, která má pomáhat při boji s daňovými úniky a kterou prosazuje ministr financí Babiš. Podle serveru se pravděpodobně obmění i další místa ve vedení celníků.

ČRo, Vojtěch Koval Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme