Šéf České televize vzejde z nového konkurzu

Kandidáti na funkci generálního ředitele České televize budou mít opět šanci. Rada České televize totiž zrušila konkurz na ředitele veřejnoprávního média, vypsaný v prosinci, a rozhodli, že neprodleně vypíší výběrové řízení nové. Členové obměněné rady také znovu zvolili předsedou dosavadního šéfa Jana Mrzenu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká televize | Foto: Jan Rosenauer

Radní se nedokázali shodnout na vítězi probíhajícího výběrového řízení a tak tento konkurs dnes zrušili. Vyhlásit mají příští týden nový. "Rada se na dnešním zasedání sešla v novém složení a otvírá cestu k tomu, aby rada v novém složení vypsala plnohodnotné výběrové řízení se vším vědomím a odpovědností všech členů, kteří dnes v radě jsou, protože to bude i jejich odpovědnost," řekl staronový šéf rady Jan Mrzena.

Nový šéf by mohl na Kavčích horách vládnout už za čtyři až šest týdnů. "Budeme se pokoušet všechny kroky realizovat co nejrychleji tak, aby v nich nevznikaly zbytečné průtahy, protože Česká televize nemá ředitele od prosince minulého roku a pro stabilní fungování tohoto podniku je nutné, aby ho měla," připomněl Mrzena.

Podle místopředsedy Rady Bohumila Fanty nebude přímo oslovena skupina vybraných kandidátů, ale půjde o takzvané otevřené řízení. "Tím, že bychom oslovili jenom určitou menší skupinu, tak vynecháme všechny, kteří si myslí nebo opravdu mají předpoklady aby se ředitelem stali, tak z toho důvodu to bude zcela otevřené výběrové řízení," řekl. Fanta.

Jana Mrzenu vybrali radní za předsedu ve druhém kole veřejné volby devíti hlasy. Místopředsedou rady se stal v prvním kole volby nový člen Milan Bada, ve druhém kole znovu obsadil místopředsednický post dosavadní místopředseda Bohumil Fanta. Třetím místopředsedou zůstane do podzimu Ladislav Miler, který získal funkci později.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme