Šéf Českých drah pro Radiožurnál: Železnici v regionech hrozí kolaps

Pokud kraje neuhradí, co dluží Českým drahám, způsobí to kolaps v celém železničním systému v regionech. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu to řekl generální ředitel Českých drah - Petr Žaluda. Zároveň připustil, že České dráhy se mohou dostat i do existenčních problémů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Žaluda

Petr Žaluda | Foto: Jiří Suchomel

"Budou muset zásadně omezit svoji činnost. Je to od toho, že zastavíte dopravu, přestanete odebírat, přestanete platit svým dodavatelům za elektřinu, přestanete jim platit za naftu. Je otázka, jestli budeme schopni uhradit mzdy všem našim zaměstnancům, omezíte opravy, i ty potřebné. Je to opravdu krizový scénář -neumím si dost dobře představit, že by ho někdo dopustil, protože to se zastaví železniční doprava v této zemi," uvedl Žaluda ve Dvaceti minutách Radiožurnálu.

Kraje od příštího roku dostanou od státu na provoz regionální železniční dopravy pouze 1,2 miliardy korun, což je o asi polovinu méně něž doposud.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Martin Veselovský, Lucie Toraková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme