V autě s šéfem dopravní policie. Tomáš Lerch rozebírá chyby řidičů, často nedodržují bezpečnou vzdálenost

Nedodržení bezpečné vzdálenosti bylo loni častou příčinou dopravních nehod. Na silnicích pak celkem zemřelo 565 lidí - to je nejvíc za poslední tři roky. Až do neděle se proto Radiožurnál věnuje největším chybám, kvůli kterým řidiči bourají.

Seriál Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Reportér Radiožurnálu se projel v autě přímo se šéfem dopravní policie Tomášem Lerchem, který prozradil, jak velký rozestup by si řidiči měli mezi s sebou nechávat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si celou reportáž.

„Pokud to chceme vědět úplně přesně, jsou to ty pomyslné dvě sekundy. Ale vždy to souvisí s rychlostí, kterou jedeme. Jedeme-li 50 kilometrů v hodině, tak je to zhruba 28 metrů,“ říká šéf dopravní policie Tomáš Lerch.

Městský provoz je podle něj ale specifický. „To znamená, že za běžného provozu bych si měl držet bezpečnou vzdálenost. Ale je-li hustota provozu vyšší, jedná se o jakousi souběžnou jízdu. V tu chvíli se přizpůsobuji rychlosti ostatních vozidel. Tam už povinnost dodržovat bezpečnou vzdálenost není. Nicméně stále platí to, že musím jet takovou rychlostí, abych byl schopen včas zastavit,“ dodává.

Kvůli nedodržení bezpečné vzdálenosti loni policie řešila téměř 8000 dopravních nehod.

Ve čtvrtek Radiožurnál ve vysílání připomene problém s telefonováním za volantem a nevěnování se řízení.

Luděk Hubáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme