Šéf kanceláře NBÚ čelí podezření z lichvy

Ředitel Národního bezpečnostního úřadu Jan Mareš poslal sekčního šéfa Národního bezpečnostního úřadu Vladimíra Šišu na dovolenou. Marešova podřízeného podle tisku vyšetřuje policie kvůli údajné lichvě. O podezření dnes informoval deník Právo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

certifikát NBÚ | Foto: Lenia

Jak Radiožurnálu řekla mluvčí úřadu Aneta Kupková, Mareše tyto informace znepokojily a chce Šišovi poskytnout čas na to, aby věc vysvětlil.

"Ředitel Národního bezpečnostního úřadu magistru Šišovi uložil, aby mu do konce příštího týdne předložil veškeré dokumenty, které se k těmto skutečnostem váží. Další postup bude záležet na získaných informacích," uvedla Kupková.

Podle Práva se Šiša údajné lichvy dopustil spolu s žalobcem Nejvyššího státního zastupitelství Liborem Nedorostem tak, že nutili dlužníka, kterému půjčili 600.000 korun, aby jim podepsal směnku na 960.000 korun. Poškozenými mají být jihlavští manželé František a Václava Nekulovi, kteří na Šišu a Nedorosta podali trestní oznámení.

Případem se zabývá jihlavská policie. "Provádíme od loňska šetření pánů Šiši a Nedorosta. Prošetřujeme podezření z trestného činu lichvy, který se měl stát v roce 1998," potvrdil listu mluvčí okresního ředitelství policie v Jihlavě Jaroslav Bílek.

Jana Zemanová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme