Šéf komise pro kontrolu BIS se setkal s Vladimírem Hučínem

Předseda sněmovní komise pro kontrolu BIS Jan Klas navštívil bývalého důstojníka olomoucké expozitury civilní kontrarozvědky Vladimíra Hučína. Setkal se s ním v pražské věznici na Pankráci, kde je tento někdejší disident už několik týdnů ve vazbě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hučín čelí obviněním z nedovoleného ozbrojování, neuposlechnutí rozkazu, neoprávněného nakládání s osobními údaji a z ohrožení utajovaných skutečností. Policisté ho navíc podezírají, že stojí za sérií neobjasněných výbuchů v Přerově. Ten ale veškerá obvinění odmítá.

Kromě Klase nemohli jiní členové sněmovní komise, která dnes zasedala právě na Pankráci, s Hučínem hovořit. Podle komunistické poslankyně Zuzky Rujbrové ale dnešní setkání Klase s Hučínem nepřineslo nic převratného. Jak uvedla, postoj Vladimíra Hučína je pro ní zklamáním. Měl totiž dnes příležitost sdělit předsedovi komise pro kontrolu BIS své výhrady vůči tajné službě, této možnosti ale nevyužil.

Návštěvu Jana Klase povolila přerovská okresní státní zástupkyně Lenka Šromová. Jak řekla ještě před schůzkou Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, Hučín s Klasem v žádném případě nesmí hovořit o skutečnostech, které jsou předmětem probíhajícího trestního řízení. Svou osobní přítomností na splnění této podmínky dohlédne.

Marika Táborská, Jana Zemková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme