Šéf lidovců Svoboda řešil odliv členů na jižní Moravě

Situaci v Křesťanskodemokratické unii - Čs. straně lidové na Brněnsku řešil předseda strany Cyril Svoboda. Lidovci na jižní Moravě totiž čelí odlivu svých lidí. Konkrétně na Brněnsku teď stranu opustilo 51 členů, tedy nejvíc od aféry Bartončík z počátku 90. let. Lidovci tehdy vystupovali ze strany v reakci na obvinění tehdejšího předsedy KDU-ČSL Josefa Bartončíka ze spolupráce s komunistickou Státní bezpečností.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda | Foto: Alžběta Švarcová | Zdroj: Český rozhlas

Podle Cyrila Svobody jsou současné odchody členů strany sice nepříjemné, ale zdaleka jich není tolik: "Jsme si jisti, že víc lidí přichází než kolik jich odchází. Přesný přehled budeme mít ve čtvrtek po setkání s předsedy krajských organizací."

Nedávno zvolený předseda KDU-ČSL ještě dodal: "Proces vnitřní hrdosti naší strany pokračuje dál a jsem si jist, že se neděje nic, co by mělo vést k nějakému zoufání. Naopak je to velká výzva před námi."

Odchody řadových členů zjevně následují poté, co z lidové strany vystoupilo několik výrazných politických tváří. Všichni jako důvod uvádějí nesouhlas se směřováním nového stranického vedení.

Přečtěte si také:
Lidovci nepůjdou do voleb v žádné předvolební koalici
KDU-ČSL opouštějí konzervativní členové
Lidovci zažívají zemětřesení - stranu opouštějí další výrazní politici
Sjezd KDU-ČSL úplně obměnil vedení strany
Předsedou KDU-ČSL se stal Cyril Svoboda

Veronika Malá, Lenka Rafaelová, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme