Šéf NKÚ František Dohnal pro Radiožurnál: Hodlám se bránit právní cestou

Šéf Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal odmítá kritiku svého úřadu a hodlá se proti tomu bránit právní cestou. Řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Prezident NKÚ čelí obvinění ze špatného hospodaření a příliš velkých osobních výdajů ze státních peněz.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Dohnal

František Dohnal | Foto: NKÚ

Dohnal v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu připustil, že trestní oznámení pro pomluvu podá i na členy Kolegia NKÚ.

"Budou podány žaloby na ty, kteří uvádějí takováhle tvrzení, kteří vystupují s tím, že například porušuji zákon. A přitom to tak není! Nejenom poslanci kontrolního výboru - domnívám se, že dneska jsme už tak daleko, že k některým by to takto mohlo dopadnout," poznamenal Dohnal.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

K tématu si můžete také přečíst:
Sněmovna dala souhlas ke kontrole hospodaření NKÚ
Šéfovi NKÚ Dohnalovi hrozí kárné řízení

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme