Šéf NKÚ František Dohnal pro Radiožurnál: Hodlám se bránit právní cestou

Šéf Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal odmítá kritiku svého úřadu a hodlá se proti tomu bránit právní cestou. Řekl to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Prezident NKÚ čelí obvinění ze špatného hospodaření a příliš velkých osobních výdajů ze státních peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Dohnal | Foto: NKÚ

Dohnal v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu připustil, že trestní oznámení pro pomluvu podá i na členy Kolegia NKÚ.

"Budou podány žaloby na ty, kteří uvádějí takováhle tvrzení, kteří vystupují s tím, že například porušuji zákon. A přitom to tak není! Nejenom poslanci kontrolního výboru - domnívám se, že dneska jsme už tak daleko, že k některým by to takto mohlo dopadnout," poznamenal Dohnal.

Dvacet minut Radiožurnálu
Rozhovor s hlavním aktérem významné události uplynulých hodin vysílá Radiožurnál od pondělí do pátku od 17.30 (před večerními Ozvěnami dne) a v repríze po Stalo se dnes ve 21.30 hodin. Helena Šulcová a Martin Veselovský si zvou osobnosti politiky, ale i vědy, kultury či sportu. Připomínky a náměty k pořadu posílejte na adresu 20minut@rozhlas.cz. Záznam pořadu najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

K tématu si můžete také přečíst:
Sněmovna dala souhlas ke kontrole hospodaření NKÚ
Šéfovi NKÚ Dohnalovi hrozí kárné řízení

Martin Veselovský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme