Šéf pražských zastupitelů za ODS Rudolf Blažek odstoupil z funkce

Předseda pražských zastupitelů za ODS Rudolf Blažek odstoupil z funkce. Primátor Bohuslav Svoboda ho na dnešním mimořádném jednání klubu chtěl odvolat. Po bouřlivé diskusi dal Blažek svou funkci k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rudolf Blažek | Foto: Alžběta Švarcová

Mimořádné jednání klubu bylo oficiálně svoláno oficiálně kvůli rozpočtu města. Na žádost primátora se ale na program dostal i bod o personálních změnách ve vedení.

Podle zastupitele Dalibora Mlejnského, který patří ke křídlu šéfa pražské ODS Borise Šťastného, se nejedná o standardní postup odvolání ve vedoucí funkci.

„Podle jednacího řádu klubu ODS toto není možné, protože o personáliích musí být členové klubu obeznámeni sedm dní předem, což v tuto chvíli nebylo. Vedla se naprosto standardní diskuse, následovalo hlasování, kdy 13 členů klubu z 19 přítomných bylo pro zařazení tohoto bodu,“ řekl Mlejnský.

Blažek uvedl, že ho změna programu zaskočila, protože ho o tom nikdo neinformoval předem. Své rozhodnutí odejít zdůvodnil tím, že nechce rozdělovat zastupitelský klub. Je prý potřeba zklidnit napjatou situaci. Nového předsedu si budou zastupitelé zřejmě volit na příští schůzce.

V pražské ODS tak pokračují ostré spory, které se vyhrotily minulý týden po překvapivě rychlém podepsání koaliční smlouvy s TOP 09. Nejprve ji podepsali pouze zastupitelé, kteří primátora podporují, poté se k ní připojili zbylí občanští demokraté.

Tereza Bartůňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme