Šéf protidrogové centrály Komorous odchází od policie

Dlouholetý šéf Národní protidrogové centrály Jiří Komorous odchází od policie. Deníku Právo to potvrdilo policejní prezidium. Zastánce tvrdé linie v oblasti protidrogové problematiky Jiří Komorous má tuto oblast na starosti posledních 15 let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Komorous

Jiří Komorous má koncem měsíce na vlastní žádost odejít do civilu. Podle Práva svým nadřízeným sdělil, že se cítí unaven a ve své práci již nechce pokračovat.

Policejní prezident Oldřich Martinů deníku řekl, že Komorous odejde s veškerými poctami. "Je samozřejmě škoda, že takový odborník na drogovou problematiku odchází," uvedl Martinů, přičemž ocenil výsledky, jež protidrogová centrála pod vedením Komorouse dosáhla.

Sám Komourous označuje současnou výrobu a spotřebu drog v České republice za alarmující. Policie se snaží bojovat hlavně se zneužíváním léků k výrobě pervitinu. Registruje také stále více velkopěstíren konopí a sleduje, jak je kokain stále cenově dostupnější.

Osmačtyřicetiletý Komorous byl ředitelem centrály od 1. ledna 1995. Předtím, v letech 1993 a 1994, vedl odbor drog Ústředny kriminální policie, tedy předchůdce centrály.

Lenka Šumová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme