Šéf protidrogové centrály Komorous potvrdil svůj odchod od policie

Definitivně potvrzeno: ředitel Národní protidrogové centrály Jiří Komorous příští rok odchází do civilu. Dnes vyvrátil některé spekulace o důvodech svého rozhodnutí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Komorous | Zdroj: ČTK

Jiří Komorous odejde od policie k 1. únoru příštího roku. Důvody uvedl jasně: 17 let ve velitelských funkcích je dost dlouhá doba na to, aby přenechal místo mladším. Nic jiného v tom prý není.

S ministerstvem vnitra chce ale dál spolupracovat, například v rámci předsednictví Evropské unii. "Jsme už předběžně domluveni na spolupráci v této oblasti; celá ta oblast publikační, konzultační, přednášková, primární prevence a pomoci."

Policejní prezidium garantuje, že po odchodu Komorouse bude Národní protidrogová centrála fungovat jako dosud. Náměstek Jiří Houba Komorousovy důvody zná a chápe. "Uznávám to, že 17 let stát v čele takového útvaru, je skutečně zejména psychicky, ale i fyzicky náročná záležitost, a ty jeho důvody prostě chápu."

Nový šéf protidrogové centrály nemusí vzejít z výběrového řízení, potvrdilo prezidium. Nejprve budou hledat Komorousova nástupce mezi zástupci policejních ředitelů.

S odstupujícím šéfem protidrogové centrály Jiřím Komorousem jsme také hovořili v poledních Ozvěnách dne Radiožurnálu.

Marika Táborská, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme