Šéf Rady ČRo Šafařík ke konci března odejde z funkce. Zdůvodnil to pracovním vytížením

Šéf Rady Českého rozhlasu Petr Šafařík ke konci března odejde z funkce. Zdůvodnil to pracovním vytížením. Oznámil to na dnešním zasedání rady. Šafařík radu vede od konce loňského listopadu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

PhDr. Petr Šafařík

PhDr. Petr Šafařík | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Čeká na mě větší pracovní vytížení, bylo to velmi náročné. Není to činěno s hořkostí, koneckonců členem Rady Českého rozhlasu zůstávám,“ řekl Šafařík.

„Myslím, že nikdo z kolegů nepopírá, že bych tam neodváděl spoustu práce, takže budu dál aktivním členem,“ dodal končící šéf rady.

Nedávno bylo Šafaříkovo jméno zmiňováno v souvislosti s uniklými e-maily premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD).

Novým generálním ředitelem Českého rozhlasu bude René Zavoral

Číst článek

Sobotka odmítl pravost e-mailů komentovat kvůli policejnímu vyšetřování. Předseda rady Šafařík pak v SMS zprávě vzkázal, že e-maily nepsal.

Údajnou korespondencí premiérovi se měl 13. ledna zabývat sněmovní volební výbor. Šafařík se ale ze zdravotních důvodů z jednání omluvil.

Vysokoškolský pedagog Šafařík je s krátkou přestávkou členem rozhlasové rady od poloviny roku 2011. Na konci listopadu 2015 nahradil v jejím čele Michala Stehlíka, který na funkci rezignoval spolu s dalšími členy předsednictva po volbě prozatímního ředitele.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme