Šéf RRTV: Hodač neplní výzvu, aby obnovil vysílání ČT

Předseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Martin Muchka se znovu ohradil proti způsobu, jakým nový generální ředitel České televize Jiří Hodač interpretuje včerejší usnesení vysílací rady a jak plní její usnesení. „Výzva Rady (pro rozhlasové a televizní vysílání) k obnovení vysílání na obou programových okruzích je z vaší strany opakovaně neplněna,“ napsal Muchka Hodačovi.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Muchkovi se nezamlouvá textová zpráva, která se ve vysílání objevuje od čtvrtečního večera na obou programech ČT v době, kdy mají být vysílány zpravodajské relace. Tento titulek podle jeho názoru „zkresleně interpretuje výstup ze čtvrtečního mimořádného zasedání rady“.

Podle textu na televizních obrazovkách vysílací rada rozhodla, že „vysílání těch, kteří odmítají autoritu vedení ČT, není legální. Proto je právě nyní nevysíláme“. „Rada včera rozhodla pouze ve věci výzvy k okamžité nápravě nezákonného stavu především obnovením vysílání obou programů ČT tak, aby ČT v plném rozsahu naplnila svou zákonnou povinnost veřejné služby,“ zdůraznil Muchka.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme