Šéf Sazky připouští nátlak na ČT

Generální ředitel akciové společnosti Sazka Aleš Hušák v připravovaném pondělním vydání časopisu Týden připustil, že kvůli kritické reportáži o činnosti Sazky vyvíjel na Českou televizi nátlak, aby v pořadu byl dán prostor i vyjádření jeho společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosud mluvčí ČT Jiří Tráva i mluvčí Sazky Stanislava Doubravová tvrdili, že tato loterijní společnost žádný nátlak na veřejnoprávní televizi nevyvíjela. "Nedáte-li nám prostor k vyjádření a odvysíláte reportáž, která je podle upoutávek lživá, nezlobte se, pak nevidím důvod, proč bychom měli spolupracovat s televizí, která lže a která nás očerňuje," citoval Hušák v rozhovoru pro týdeník svůj telefonický rozhovor s finančním ředitelem ČT Ladislavem Paluskou po odvysílání upoutávek na pořad Klekánice, v němž měla být reportáž uvedena. Stanovisko televize v tuto chvíli není k dispozici.

Česká televize chce odvysílat reportáž o Sazce v nezměněné podobě, ale s připojeným vyjádřením společnosti. Sazka to uvítala a své vyjádření k pořadu hodlá poskytnout v pondělí. v Týdnu uvedl, že Sazka se o přípravě reportáže dozvěděla před několika měsíci od třetí strany s tím, že pokud bude ochotna zaplatit, nic se vysílat nebude. Dodal, že ředitel ČT mu přijel osobně oznámit, že se rozhodl pořad pro neobjektivitu a nevyváženost stáhnout. Podle některých médií stojí za zrušením pořadu desetimilióny, které ČT od Sazky získává. ČT již loni v souvislosti s aktivitami Sazky ustoupila od připravovaného vysílání loterie EuroLotto. Proti postupu ČT protestoval ve čtvrtek Výbor na ochranu svobody slova Syndikátu novinářů. Obavy z důsledků možného lobbingu inzerentů médií v posledních dnech vyjádřil ministr kultury Pavel Dostál.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme