Šéf Sazky připouští nátlak na ČT

Generální ředitel akciové společnosti Sazka Aleš Hušák v připravovaném pondělním vydání časopisu Týden připustil, že kvůli kritické reportáži o činnosti Sazky vyvíjel na Českou televizi nátlak, aby v pořadu byl dán prostor i vyjádření jeho společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dosud mluvčí ČT Jiří Tráva i mluvčí Sazky Stanislava Doubravová tvrdili, že tato loterijní společnost žádný nátlak na veřejnoprávní televizi nevyvíjela. "Nedáte-li nám prostor k vyjádření a odvysíláte reportáž, která je podle upoutávek lživá, nezlobte se, pak nevidím důvod, proč bychom měli spolupracovat s televizí, která lže a která nás očerňuje," citoval Hušák v rozhovoru pro týdeník svůj telefonický rozhovor s finančním ředitelem ČT Ladislavem Paluskou po odvysílání upoutávek na pořad Klekánice, v němž měla být reportáž uvedena. Stanovisko televize v tuto chvíli není k dispozici.

Česká televize chce odvysílat reportáž o Sazce v nezměněné podobě, ale s připojeným vyjádřením společnosti. Sazka to uvítala a své vyjádření k pořadu hodlá poskytnout v pondělí. v Týdnu uvedl, že Sazka se o přípravě reportáže dozvěděla před několika měsíci od třetí strany s tím, že pokud bude ochotna zaplatit, nic se vysílat nebude. Dodal, že ředitel ČT mu přijel osobně oznámit, že se rozhodl pořad pro neobjektivitu a nevyváženost stáhnout. Podle některých médií stojí za zrušením pořadu desetimilióny, které ČT od Sazky získává. ČT již loni v souvislosti s aktivitami Sazky ustoupila od připravovaného vysílání loterie EuroLotto. Proti postupu ČT protestoval ve čtvrtek Výbor na ochranu svobody slova Syndikátu novinářů. Obavy z důsledků možného lobbingu inzerentů médií v posledních dnech vyjádřil ministr kultury Pavel Dostál.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme