Šéf zelených Martin Bursík rezignoval

Předseda Strany zelených Martin Bursík rezignoval na svou funkci. Došlo k tomu na pondělním několikahodinovém jednání předsednictva zelených. Reagoval tak na volební prohru strany, která v eurovolbách získala jenom dvě procenta hlasů. Zelené teď dočasně povede místopředseda Ondřej Liška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Bursík | Zdroj: ČTK

Martin Bursík hned po oznámení výsledků voleb do Evropského parlamentu prohlásil, že svou funkci nabídne k dispozici. "Předseda strany nese primární odpovědnost za výsledky politické strany," řekl dnes ke svému rozhodnutí. Podle něj je čas, aby zelené do parlamentních voleb vedl někdo jiný.

Řízením strany byl dočasně pověřen místopředseda Ondřej Liška. Právě on pravděpodobně Stranu zelených na podzim povede do předčasných sněmovních voleb. Zelení totiž zřejmě do té doby nestihnou svolat sjezd, na němž by si zvolili nové vedení.

Radiožurnálu Liška večer řekl, že s Bursíkem Strana zelených počítá i nadále: "Martin Bursík jako nejvýraznější zelená postava přece rezignoval na funkci předsedy Strany zelených, a je tady celá řada možností, jak se uplatnit."

"Za chvíli se rozbíhají například primární volby na kandidátky do předčasných voleb a já si velmi dobře dokážu představit, že by Martin byl jedním z hlavních politických lídrů. Ale to bude záležet samozřejmě na něm a zdaleka to teď nechci předesílat," dodal Ondřej Liška.

Související příspěvky:
Eurovolby v Česku vyhrála ODS s náskokem před ČSSD
Zelení vyloučili čtyři stranické kritiky
Kandidátku zelených do eurovoleb Kateřina Jacques nepovede
Kritici vedení Strany zelených založili vnitrostranickou platformu
Zelené ,rebelky' Zubová a Jakubková vystoupily z poslaneckého klubu
Zelení ukončili sjezd rozkolem, tábory se nesmířily
Stranu zelených ovládli Martin Bursík a jeho lidé
Rozpor ve vedení Strany zelených se vyostřil
Šéf Strany zelených už ve vedení nepočítá s Danou Kuchtovou

Marika Táborská, Šárka Slezáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme