Šéf zvláštního pátracího týmu Rybár zřejmě půjde před soud

Žalobci navrhli postavit před soud šéfa zvláštního policejního pátracího týmu Jana Rybára. Ten je už přes půl roku stíhaný za to, že si údajně nechal slíbit úplatek od skupiny Vietnamců za pomoc s vyřízením vstupních víz do Česka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové policejní vozy Škoda Fabia combi. | Foto: Jan Rosenauer

Podle mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánky Zenklové by Rybárovi v případě pravomocného odsouzení hrozil trest vězení šest měsíců až tři roky.

"Muž je stíhán pro zneužití pravomoci veřejného činitele a nepřímé úplatkářství. Státní zástupce nyní prostuduje spisový materiál a návrh státního zastupitelství pro Prahu 1 na podání obžaloby a poté rozhodne o dalším postupu," řekla Radiožurnálu Zenklová.

Šéf oddělení cíleného pátrání, takzvaných "lovců lebek", je postaven mimo službu. Vinu popírá. Jeho podřízení pátrají po nejhledanějších zločincích, například po uprchlém podnikateli Tomáši Pitrovi nebo po Františkovi Procházkovi, jenž je podezřelý z loňské krádeže více než půl miliardy korun z objektu bezpečnostní agentury G4S. V minulosti hledali také podnikatele Radovana Krejčíře.

Martin Hromádka, Pavlína Adamcová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme