Šéfce protikorupční policie za pochybení trest nehrozí

Policejní prezídium ukončilo šetření, ve kterém prověřovalo hospodaření šéfky protikorupční policie Renaty Strnadové. Odbor vnitřní kontroly Prezídia Strnadovou podezříval z toho, že neoprávněně zacházela s finančními prostředky svého útvaru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sídlo Policie ČR | Foto: Jan Rosenauer

Na zajištění chodu horkem kolabující počítačové sítě totiž použila peníze z takzvaných zvláštních finančních prostředků. Tedy z fondů, ze kterých jsou placeni například policejní informátoři.

Podle mluvčí Policejního prezídia Pavly Kopecké Strnadová pochybila, ale nebude potrestána: "Bylo zjištěno pochybení právě s nakládáním s těmito prostředky. Na základě těchto zjištění, pan náměstek policejního prezidenta pro trestní řízení rozhodl ovšem od potrestání upustit."

Renata Strnadová se už od počátku odmítá k problému vyjadřovat. Rádiu Česko e-mailem vzkázala: "Jedná se o interní záležitost, již vyřešenou v rámci Policejního prezidia České republiky. Není důvod se k této věci již více veřejně vyjadřovat."

Vedení Policejního prezídia postupovalo proti Strnadové mírněji, než například proti odcházejícímu šéfovi Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Janu Kubicemu.

Více podrobností o případu se můžete dozvědět na webu Rádia Česko.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme