Šéfem klubu ODS bude opět Zbyněk Stanjura. Do vedení sněmovny navrhuje Němcovou

Šéfem poslaneckého klubu ODS je znovu exministr dopravy Zbyněk Stanjura. Na jednání ve sněmovně o tom rozhodli poslanci této strany. Klub vedl Stanjura už před svým nástupem na ministerstvo dopravy, a to od května 2011 do prosince 2012. První místopředsedkyní klubu se stala Jana Černochová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedou poslaneckého klubu ODS byl zvolen Zbyněk Stanjura | Foto: ČTK

Dalším místopředsedou bude Petr Fiala. Členy předsednictva poslanecké frakce ODS se stali Jan Zahradník a Ivan Adamec.

Stanjura také oznámil, že ODS nominuje do vedení dolní komory Miroslavu Němcovou. O obsazení funkcí ve vedení i sněmovních výborech se ale teprve rozhodne. Stanjura čeká i na to, s čím přijdou strany budoucí vládní většiny.

„Nejdeme do těch jednání s tím, že požadujeme X funkcí předsedů a X funkcí místopředsedů. Jsme připraveni debatovat o počtech výborů a o počtech členů v jednotlivých výborech. Máme dostatek kvalitních členů, abychom obsadili případně i vedení výboru, ale uvidíme, jaké budou politické dohody,“ říká staronový šéf poslanců ODS.

„Povedeme jednání, pokud k nim budeme vyzváni od těch, kteří sestavují vládní většinu. V této chvíli jsme se nebavili, jestli tři, čtyři, pět nebo šest. Uvidíme, s čím přijde vládní většina, jaká bude jejich představa. My nabízíme kvalitního kandidáta do vedení sněmovny, který umí řídit jednání sněmovny a umí reprezentovat Poslaneckou sněmovnu,“ vysvětluje Stanjura.

Nově zvolení poslanci se poprvé sejdou na schůzi sněmovny 25. listopadu

Číst článek

Poslanecký klub ODS má 16 členů, což je nejméně v historii strany. Po volbách v roce 2006 přitom měla ODS ve sněmovně 86 poslanců, na začátku minulého volebního období v roce 2010 pak bylo občanských demokratů 53.

ODS je poslední stranou, která si zvolila vedení svého klubu. Šéfem poslanců ČSSD v nové sněmovně bude Jeroným Tejc, poslance hnutí ANO 2011 povede Jaroslav Faltýnek, komunisté zvolili staronovým předsedou klubu Pavla Kováčika, poslanci TOP 09 si opět vybrali Petra Gazdíka, v čele lidoveckého klubu stane předseda strany Pavel Bělobrádek a poslancům Úsvitu přímé demokracie bude šéfovat Radim Fiala.

Obsazení sněmovny | Foto: Český rozhlas

Český rozhlas, Lucie Husárová 1, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme