Šéfem poslanců Úsvitu je Fiala, hnutí chce mít zástupce ve vedení sněmovny

Hnutí Úsvit přímé demokracie si za předsedu poslaneckého klubu zvolilo Radima Fialu. Absolvent Vysoké školy zemědělské do politiky vstoupil v roce 2002 jako člen ODS v Prostějově a v letošních volbách byl na kandidátce Úsvitu jako nezařazený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předsedou poslaneckého klubu hnutí Úsvit přímé demokracie se stal Radim Fiala | Zdroj: ČTK

Podle lídra hnutí Tomia Okamury bude nový politický subjekt usilovat o to, aby měl aspoň jednoho předsedu sněmovního výboru a také zastoupení ve vedení sněmovny:

„Pro nás je prioritou, abychom mohli prosadit náš program změny k přímé demokracii. A k tomu potřebujeme mít poměrné zastoupení v orgánech ve sněmovně, abychom měli dostatečnou sílu. A samozřejmě bychom rádi získali i své místo ve vedení Poslanecké sněmovny.“

„Protože bez toho, abychom byli v řídicích orgánech Poslanecké sněmovny, nemůžeme prosazovat naši politiku,“ uvedl Okamura.

Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu pak šéf Úsvitu řekl, že je připraven být místopředsedou sněmovny, pokud jej k tomu vyzve domovský poslanecký klub. Podle jeho názoru se ale ostatní strany snaží klub Úsvitu vyřadit z důležitých jednání.

„To, že máme 14 poslanců, je dobré. Voliči demokraticky rozhodli, že to není jen o jednom Okamurovi. Máme celou řadu dalších osobností. Já se podřídím hlasování našeho klubu a tomu, jakým způsobem tuto situaci vyhodnotí naši poslanci. Zatím nám ale tato pozice nebyla ani nabídnuta,” poznamenal Tomio Okamura.

Obsazení sněmovny | Foto: Český rozhlas

Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme