Šéfem vyšetřovací komise k Unipetrolu je komunistický poslanec

Předsedou sněmovní vyšetřovací komise k Unipetrolu se stal komunistický poslanec Pavel Hojda, který tak porazil kandidáta ODS Martina Římana. V tajných volbách získal Hojda ve sněmovně 105 ze 178 hlasů. Římana podpořilo 49 poslanců.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Hojda | Zdroj: ČTK

Tento výsledek kritizovala místopředsedkyně ODS a poslanecké sněmovny Miroslava Němcová jako další obchod mezi ČSSD a KSČM: "Je to další otevřená programová spolupráce, a už z toho důvodu se nedomnívám, že by pan předseda Hojda měl něco vyšetřit. Ten je přesně zvolen, aby to všechno zamlžil."

Hojda ale důrazně odmítl, že by vyšetřovací komise mohla pod jeho vedením objasňování kauzy Unipetrol jakkoliv mlžit nebo vést do ztracena. "Komunistická strana Čech a Moravy určitě nemá zájem něco zamést pod podlahu, protože my jsme se nezúčastnili na privatizaci. Jediný zájem, který máme, tak aby se objektivně vyšetřilo, co se doopravdy stalo. Padni, komu padni, jak se říká. Jestli je problém na straně vládních, nebo jestli je problém na straně privátních organizací a soukromých subjektů, to už je otázka, která by měla být vyřešena komisí," doplnil Hojda.

Každou z parlamentních stran v komisi zastupují dva lidé. Výsledky své práce má desetičlenný poslanecký tým předložit sněmovně do konce ledna příštího roku.

Milada Richterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme