Šéfka Akreditační komise vyzvala ZČÚ k vyjednávání o přestupu studentů

Pokud se Západočeská univerzita bude soustředit pouze na hledání právních kroků proti rozhodnutí Akreditační komise, může tím dostat své studenty do vážných problémů ohledně dokončení studia. Ve Dvaceti minutách Radiožurnálu na to upozornila předsedkyně komise Vladimíra Dvořáková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Politoložka Vladimíra Dvořáková | Foto: Noemi Fingerlandová

„Akreditační komise se rozhodla o krátké prodloužení aspoň do konce října, aby vytvořila maximální prostor o vyjednávání o tom, co bude s budoucími studenty,“ řekla Vladimíra Dvořáková.

Dodala, že pokud se nezačne vyjednávat a bude se čekat, jak dopadne případné další odvolání nebo podávání stížností, mohli by se studenti dostat do velmi vážné situace.

„Takže pokud se (univerzita) chce pokoušet zachránit studium, nemělo by to bránit tomu, aby se začaly vyjednávat podmínky, za jakých by bylo možné, aby studenti přestoupili na jiné fakulty,“ uvedla Vladimíra Dvořáková.

Kvůli nedostatku interních kvalifikovaných akademiků odmítla komise minulý týden neprodloužit právnické fakultě Západočeské univerzity akreditaci pro magisterský obor. V červnu, kdy akreditace vyprší, by tak fakulta měla prakticky zaniknout.

Zástupci Západočeské univerzity dnes konstatovali, že plzeňská Právnická fakulta má dostatečné personální zabezpečení, které odpovídá požadavkům Akreditační komise. Odmítla proto její kritiku a neprodloužení akreditace magisterského oboru.

Eva Presová, Veronika Neprašová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme