Šéfka ERÚ Vitásková podala žalobu na soudce, který ji poslal do vězení

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková podala žalobu na soudce, který ji v kauze solárních elektráren poslal na 8,5 roku do vězení. Soudce ji údajně znevážil. Vitásková se tak rozhodla využít žalobu na ochranu osobnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Vitásková | Foto: Jan Bartoněk

„Vzhledem k tomu, že pan soudce při výroku v hlavním líčení uváděl důvody, které nebyly vůbec předmětem hlavního líčení ani dokazování, a snažil se znehodnotit moji osobu, tak jsem byla nucena už zasáhnout a podat na něj žalobu,“ řekla Alena Vitásková.

Podle nepravomocného rozsudku Krajského soudu v Brně porušila předsedkyně ERÚ zákon v kauze solárních elektráren v Chomutově. Soud ji uznal vinnou letos v únoru.

Předsedkyně Energetického regulačního úřadu zatím písemný rozsudek nedostala. Proti vězení v délce 8,5 roku se ale chystá odvolat.

Soudní případ se týká dvou chomutovský solárních elektráren. Vitásková je podle rozsudku odpovědná za to, že elektrárny dostaly od úřadu neoprávněně licence na provoz.

Podle spisu mohla státu za 20 let odběru energie vzniknout dvoumiliardová škoda.

Alena Vitásková | Foto: Český rozhlas

Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme