Šéfka Nečasova kabinetu si údajně objednala u vojáků sledování premiérovy ženy

Policie viní bývalého šéfa Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka, jeho nástupce Milana Kovandu a dalšího zpravodajce ze sledování premiérovy ženy. Údajně si ho objednala šéfka kabinetu Petra Nečase (ODS) Jana Nagyová. ČTK to řekl Páleníkův obhájce Tomáš Sokol. Mezi obviněnými v souvislosti se čtvrtečním zásahem na státních úřadech už je i exposlanec ODS Petr Tluchoř.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jana Nagyová | Zdroj: ČTK

Policisté podle Sokola obvinili Páleníka ze zneužití pravomoci úřední osoby, za které mu hrozí až pět let vězení nebo zákaz činnosti.

Podle advokáta policie muže viní jen z jednoho skutku, Páleník prý vinu odmítá. Jméno dalšího obviněného zpravodajce Sokol nechtěl prozradit.

Předseda vlády Petr Nečas v úterý oznámil, že se po více než 25 letech s manželkou Radkou rozvádí. O tom, že nežijí ve společné domácnosti, informoval premiér v lednu. Média spekulovala o jeho vztahu právě s Nagyovou.

Zahraniční noviny píší o největší korupční aféře v dějinách Česka a očekávají pád vlády

Číst článek

V souvislosti se čtvrteční razií na státních úřadech bylo podle olomouckého vrchního zástupce Iva Ištvana k dnešní deváté hodině obviněno sedm lidí.

U kterých obviněných dozorový státní zástupce shledá důvody vazby, bude zvažovat po dokončení všech výslechů. Z kolika trestných činů jsou zadržení obviněni, upřesní Ivo Ištvan na dnešní tiskové konferenci.

Exposlance ODS Tluchoře policie viní z korupce

Jasněji už je v případě bývalého poslance ODS Petra Tluchoře. Podle obhájce Marka Nespaly ho kriminalisté v noci na dnešek obvinili z korupce. Tluchoř údajně dostal nabídku výhod za to, že se vzdá poslaneckého mandátu. Nespala pro ČTK řekl, že jeho klient žádnou nabídku nepřijal.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu zasahoval ve čtvrtek na Úřadu vlády, ministerstvu obrany i řadě dalších míst. Mezi zadrženými jsou kromě Nagyové, Páleníka a Kovandy také šéf Úřadu vlády Lubomír Poul a údajně i bývalý náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Policie se zajímá také o další bývalé "rebely" z řad ODS Ivana Fuksu a Marka Šnajdra, cílem akce se staly rovněž nemovitosti podnikatelů a lobbistů Iva Rittiga a Romana Janouška, kteří jsou s ODS spojováni.

Martin Hromádka, Pavla Firbacherová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme