Šéfka protikorupční policie odchází

Další elitní policejní složka přijde s koncem roku o svého šéfa. Po šéfovi Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Janu Kubicem požádala o propuštění do civilu také ředitelka protikorupční policie Renata Strnadová. Na svém webu to oznámila policie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Renata Strnadová | Zdroj: ČTK

Strnadová nastoupila do funkce letos 1. ledna, poté co vyhrála výběrové řízení. Šestačtyřicetiletá Strnadová pracuje u policie od roku 1994, původně působila jako vyšetřovatelka hospodářské trestné činnosti u středočeské kriminálky.

Policejní prezídium před časem ukončilo šetření, ve kterém prověřovalo její hospodaření. Odbor vnitřní kontroly Prezídia Strnadovou podezříval z toho, že neoprávněně zacházela s finančními prostředky svého útvaru.

Šéfka protikorupční policie použila v létě na zajištění chodu horkem kolabující počítačové sítě peníze z takzvaných zvláštních finančních prostředků. Tedy z fondů, ze kterých jsou placeni například policejní informátoři. Náměstek Policejního prezidenta Jiří Houba nakonec od potrestání Strnadové upustil.

Milan Kopp, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme