Šéfka rakouské diplomacie pro fond Evropy proti katastrofám

Na záplavami postižené oblasti Jižních Čech se dnes přijela podívat rakouská ministryně zahraniční Benita Ferrerová-Waldnerová. Připomněla návrh rakouského kancléře Schüssela založit Evropský fond pro zvládání katastrofy, ze kterého by mohla čerpat i Česká republika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zámek Český Krumlov | Foto: Libor Sváček

Spolu se svým českým protějškem Cyrilem Svobodou si Benita Ferrerová-Waldnerová prohlédla oblasti, které postihly srpnové povodně, například Český Krumlov, České Budějovice a Třeboň.

Návrh rakouského kancléře Schüssela založit Evropský fond pro zvládání katastrofy, ze kterého by mohla čerpat i Česká republika ocenil i český ministr zahraničí Cyril Svoboda. Uvítal hlavně to, že by vůbec poprvé mohla takovou pomoc využít i kandidátská země.

Přehrát

00:00 / 00:00

C. Svoboda: Evropský fond

V Evropském fondu pro zvládání katastrof by měla být vždy jedna miliarda Eur. Protože fond zatím není součástí rozpočtu Evropské unie, jako vstupní částka bude vloženo 75O milionů Eur.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme