Šéfové bývalého H-Systému se stali adresáty bomb

Vlna bombových útoků zaplavila včera hlavní město. Celkem čtyři zásilky s náloží byly vždy určeny čelním představitelům zkrachovalé společnosti H - systém. Ta počátkem devadesátých let přislíbila tisícovce lidí postavení domů v okolí Prahy a vybrala od nich zálohy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obálku s náloží dostal Ladislav Tůma a Jaroslav Eliáš - donedávna vrchní představitelé společnosti H systém, kteří jsou obviněni z mnohamilionových podvodů. Zásilku obdržela také další bývalá členka vedení společnosti Zuzana Klognerová a čtvrtou osobou je další představitel H systému z Prahy - východ. Nálož určená pro Jaroslava Eliáše podle mluvčí policejního prezídia Ivany Zelenákové explodovala. Podle způsobu výroby policie usuzuje, že se jedná o zásilky od téhož člověka. Učinila opatření, aby nedošlo k doručení dalším osobám a provádí příslušné expertízy.

Policie se domnívá, že za všemi zásilkami stojí pouze jeden pachatel. Podezřelý balíček prověřovali kriminalisté také na Václavském náměstí v Praze. V tom ale byly podle policistů tři kožené bundy.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme