Šéfové bývalého H-Systému se stali adresáty bomb

Vlna bombových útoků zaplavila včera hlavní město. Celkem čtyři zásilky s náloží byly vždy určeny čelním představitelům zkrachovalé společnosti H - systém. Ta počátkem devadesátých let přislíbila tisícovce lidí postavení domů v okolí Prahy a vybrala od nich zálohy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obálku s náloží dostal Ladislav Tůma a Jaroslav Eliáš - donedávna vrchní představitelé společnosti H systém, kteří jsou obviněni z mnohamilionových podvodů. Zásilku obdržela také další bývalá členka vedení společnosti Zuzana Klognerová a čtvrtou osobou je další představitel H systému z Prahy - východ. Nálož určená pro Jaroslava Eliáše podle mluvčí policejního prezídia Ivany Zelenákové explodovala. Podle způsobu výroby policie usuzuje, že se jedná o zásilky od téhož člověka. Učinila opatření, aby nedošlo k doručení dalším osobám a provádí příslušné expertízy.

Policie se domnívá, že za všemi zásilkami stojí pouze jeden pachatel. Podezřelý balíček prověřovali kriminalisté také na Václavském náměstí v Praze. V tom ale byly podle policistů tři kožené bundy.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme