Šéfové ČSSD a KSČM o euroústavě a spolupráci s Čínou

V 21 hodin začala v Kramářově vile, sídle premiéra, schůzka vládní ČSSD s opoziční KSČM. Tématem jednání je otázka, jak ratifikovat evropskou ústavní smlouvu. Koalice chce referendum uspořádat do 20 měsíců, tak jak bylo dohodnuto na summitu v Bruselu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Grebeníček pod vlajkou | Foto: Jan Rosenauer

Jiří Paroubek a Miroslav Grebeníček mají jednat také o možnosti spolupráce českých a čínských podniků.

Už dříve vláda rozhodla, že na kampaň - která má především vysvětlovat přínosy členství v Unii pro Česko - dá celkem 200 milionů korun. Nejdříve se má všelidové hlasování konat ve stejném termínu jako volby do Poslanecké sněmovny, tedy příští rok v červnu.

Šéf sociální demokracie Stanislav Gross Radiožurnálu řekl, proč se dnešní schůzka s KSČM vůbec koná: "Ve Sněmovně, ať se mi to líbí nebo ne, je 41 komunistických poslanců. Vyjednává s nimi ODS, vyjednávají s nimi lidovci i unionisté, tak nevidím důvod, proč by se sociální demokraté měli tvářit, jako že těch 41 poslanců neexistuje," uvedl předseda ČSSD.

Komunisté referendum podporují. Podle šéfa KSČM Miroslava Grebeníčka by ale částka určená na kampaň mohla být nižšší a měla by být rozdělena mezi všechny názorové proudy. Euroústava by prý měla být od základu přepracována: "Nepochybně se do popředí dostane i rozpočet Evropské unie. A to je ještě vážnější věc."

Premiér Jiří Paroubek se chce dnes večer s předsedou KSČM radit také o možnostech spolupráce českých a čínských podniků.

Milan Kopp, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme