Šéfové Kreditní banky odešli od soudu volní

Soud už podruhé osvobodil bývalé šéfy zkrachovalé Kreditní banky i Motoinvestu. Oba někdejší bankéře, Jana Peterku a Milana Nenádla, vinila žaloba ze zpronevěry. Manažer Motoinvestu Jan Dienstl jim měl pomáhat. Kreditní banku tak měli manažeři připravit o deset miliónů korun. Všechny tři ale plzeňský krajský soud zprostil obžaloby. Dospěl totiž k názoru, že žalovaný skutek není trestný čin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Peterka (vlevo) a Milan Nenádl (uprostřed) | Foto: Petr Eret

Oba případy se kromě rozsudku podobaly i jinak - v průběhu jejich vyšetřování například vystupovali stejní obvinění a stejný byl i státní zástupce František Klička. Ten - narozdíl od června - trval na potrestání bankéřů, kteří si podle něj mylně vyložili heslo Účel světí prostředky. "Oni měli úmysl tu banku skutečně zachránit, ovšem metody, které použili, tak s těmi já se neztotožňuji."

Vyšetřování případu machinací s akciemi trvalo o poznání déle než existence samotné Kreditní banky. Původně v něm policie stíhala sedm osob; na lavici obžalovaných ale usedli pouze tři lidé a státní zástupce nakonec jednoho z nich sám označil za nevinného.

Soudní projednávání osudu Kreditní banky ale rozhodně nekončí. Státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání a ještě letos bude krajský soud projednávat další případy tunelování tohoto peněžního ústavu.

Martin Sobotka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme