Šéfové parlamentních klubů o volebním zákoně

Zástupci parlamentních klubů jednají v senátu o podobě volebního zákona. Některé změny volebního zákona, které prosadily ČSSD a ODS na základě opoziční smlouvy totiž Ústavní soud zrušil. Čtyřkoaliční zákonodárci se s usnesením Ústavního soudu shodují v počtu volebních obvodů i v otázce přepočtu mandátů, ale navíc chtějí v budoucím zákoně prosadit i změnu povinných procent zisku pro koalice.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda horní komory svolal schůzku kvůli rozhodnutí Ústavního soudu, který v lednu zrušil na návrh hlavy státu kontroverzní části zákona o parlamentních volbách. Obě parlamentní komory se podle Ústavy musejí dohodnout na témže znění této normy.

Podle šéfa sociálně demokratických senátorů Ladislava Svobody by měli zákonodárci dospět k dohodě co nejrychleji.

Zástupce senátorů KDU-ČSL Jiří Šenkýř jde na setkání s představou 14 volebních krajů, změnou přepočítávacího koeficientu na přirozená čísla, jiného rozdělení procent potřebných pro vstup koalic. Dále bude žádat návrat ke druhému skrutiniu s automatickým postupem kandidáta, který je na druhém místě.

Markéta Kaclová, Lucie Weissová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme