Šéfům bruntálské policie hrozí odvolání

Ředitel Úřadu vyšetřování v Bruntále byl dočasně odvolán z funkce. Zdeněk Štěrba čelí trestnímu stíhání za zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení služebních povinností. Podle informací Českého rozhlasu měl ovlivňovat policejního hlídku. Policisté zastavili vůz, který řídil další policista a spáchal pravděpodobně dopravní přestupek. Ředitel bruntálského úřadu vyšetřování je měl na místě přesvědčovat, aby věc nešetřili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz, který řídil opilý můž a ve kterém seděl ředitel okresního úřadu vyšetřování, sjel před Širokou nivou do protisměru a ohrozil tak projíždějící policejní hlídku. Policisté vůz zastavili a chtěli řešit dopravní přrstupek. Zdeněk Štěrba jim začal vyhrožovat svým postavením ředitele okresního úřadu vyšetřování. Kauzou se už zabývá inspekce ministra vnitra.

Náměstek ředitele Krajského úřadu vyšetřování v Ostravě Jiří Tomalík potvrdil, že do uzavření případu bude Zděněk Štěrba postaven mimo službu. Podle informací zpravodajky Českého rozhlasu Andrei Čánové je stíhán za zneužití pravomocí veřejného činitele i bruntálské policejní ředitel Milan Navrátil, který ve voze sice neseděl, ale měl do šetření celé věci neadekvátně zasahovat. K případu se odmítl vyjádřit.

Andrea Brtníková, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme