Šéfům bruntálské policie hrozí odvolání

Ředitel Úřadu vyšetřování v Bruntále byl dočasně odvolán z funkce. Zdeněk Štěrba čelí trestnímu stíhání za zneužití pravomoci veřejného činitele a porušení služebních povinností. Podle informací Českého rozhlasu měl ovlivňovat policejního hlídku. Policisté zastavili vůz, který řídil další policista a spáchal pravděpodobně dopravní přestupek. Ředitel bruntálského úřadu vyšetřování je měl na místě přesvědčovat, aby věc nešetřili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vůz, který řídil opilý můž a ve kterém seděl ředitel okresního úřadu vyšetřování, sjel před Širokou nivou do protisměru a ohrozil tak projíždějící policejní hlídku. Policisté vůz zastavili a chtěli řešit dopravní přrstupek. Zdeněk Štěrba jim začal vyhrožovat svým postavením ředitele okresního úřadu vyšetřování. Kauzou se už zabývá inspekce ministra vnitra.

Náměstek ředitele Krajského úřadu vyšetřování v Ostravě Jiří Tomalík potvrdil, že do uzavření případu bude Zděněk Štěrba postaven mimo službu. Podle informací zpravodajky Českého rozhlasu Andrei Čánové je stíhán za zneužití pravomocí veřejného činitele i bruntálské policejní ředitel Milan Navrátil, který ve voze sice neseděl, ale měl do šetření celé věci neadekvátně zasahovat. K případu se odmítl vyjádřit.

Andrea Čánová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme