Segwayům hrozí od května zákaz i v dalších částech Prahy. Kritizují je ve Vršovicích

Zákaz vozítek segway by se mohl už na jaře rozšířit do dalších oblastí Prahy. Od podzimu nesmějí jezdit v centru Prahy, teď magistrát plánuje omezení ve Vršovicích a v Praze 2. Platit by měl nejspíš od května.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turisté v Praze | Zdroj: Reuters

„Pro nás to v podstatě bude znamenat, že v tu chvíli už tam jezdění není povoleno a strážníci stejně jako v částech, kde už to zakázáno je, se budou problematice věnovat a případná porušení pokutovat nebo předávat příslušným správním orgánům,“ říká mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Pražská městská policie má podle mluvčího dostatek strážníků, kteří budou zakázané zóny kontrolovat.

Jednou z oblastí, kde začne zákaz vozítek od května platit, by měly být pražské Vršovice. Na jejich provoz si stěžují hlavně místní obyvatelé. Turisté na vozítkách se tam přesouvají z oblastí, kde od loňského podzimu jezdit nesmí.

„Bude to vymezeno hranicemi okolních městských částí, jakými jsou Praha 4, Praha 2 nebo Praha 3. Bude se jednat pouze o širší centrum,“ popisuje mluvčí úřadu Prahy 10 Vít Novák, kde chce segwaye zakázat.

Vozítka segway byla v posledních letech populární hlavně u cizinců. V hotelech, turistických centrech nebo na letištích dostávají navíc návštěvníci metropole letáky v několika jazycích.

Půjčovny, které dříve profitovaly hlavně z vozítek, teď k pronájmu nabízejí hlavně kola.

Lída Křesťanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme