Sehnat výtisk euroústavy je v Česku stále nemožné

Ani čtyři měsíce po loňském podpisu evropské ústavy není tento klíčový dokument v Česku v tištěné podobě stále k dostání. A to i přesto, že podle dřívějších slibů ministerstva zahraničí už dávno měl být. Euroústavu se dnes marně pokoušel sehnat i reportér Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament | Foto: Jan Rosenauer

Počátkem února ministerstvo zahraničí tvrdilo, že hned několik tisíc výtisků euroústavy určených pro obyčejné občany bude k mání 11. února. Nebylo.

Nakonec výtisky dorazily do informačního eurocentra v pražské Rytířské ulici až teď, jenže v tak malém množství, že jsou k dostání jen pro ty, co si euroústavu už dřív zamluvili. Dnes proto úředníci začali brát rezervace na další zásilku, která ale dorazí neznámo kdy.

A například v eurocentru v Liberci nedostali vůbec nic. "Co se týká tištěné verze euroústavy, tam je v současné době potřeba opravit některé překladové chyby, takže to je otázka měsíce, měsíce a půl," řekl vedoucí eurocentra Pavel Branda. Dodává ale, že ani pak se nejspíš na všechny nedostane.

Vyjádření ministerstva zahraničí se Radiožurnál za celý den nedočkal. I když je debata o ratifikaci evropské ústavy u nás už v plném běhu, její text tak zůstává k dispozici pouze na internetu. Zdaleka ne každý však má počítač a navíc stahování dokumentu na internetu trvá velmi dlouho.

Martin Hromádka, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme