Selhání strojvedoucího - pravděpodobná příčina srážky vlaků na Frýdecko-Místecku

Krátce po deváté hodině došlo ke srážce osobních vlaků mezi Paskovem a Vratimovem na jednokolejné trati Ostrava - Frýdek-Místek. Prudký náraz zranil více než 40 lidí, z toho dva museli být převezeni do nemocnice vrtulníkem. Zraněným pomáhali lékaři ve třech ostravských zdravotnických zařízeních a také v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Většina už nemocnici opustila. Pravděpodobnou příčinou střetu vlaků je selhání jednoho ze strojvůdců. Škoda na vlacích přesáhne 6 a půl milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čelní srážka vlaků | Zdroj: ČTK

Cestující, kteří byli zraněni při dnešní srážce vlaků na Frýdecko-Místecku, České dráhy odškodní. Nejde však jen o odškodnění spojené se zdravotními následky, ale také například rozbité věci.

Dráhy označily jako nejpravděpodobnějšího viníka strojvedoucího vlaku, který jel ve směru z Paskova na Ostravu, když při vyjíždění ze stanice přehlédl červenou a vjel na jednokolejný úsek, kde pak došlo k nehodě. Potvrdil to mluvčí společnosti Ondřej Kubala:

"Pokud ten strojvedoucí opravdu selhal - a to musí potvrdit vyšetřování - tak selhal tak fatálním způsobem, že pro to není žádná omluva. Ten strojvedoucí viděl návěstidla přibližně 350 metrů před sebou. To není návěstidlo, které je v zatáčce někde v nepřehledném úseku. Viděl ho před sebou, svítila na něj červená - to už je prokázáno. Ale nedokážeme odpovědět na to, proč nezastavil a pokračoval dál. A došlo to až tak daleko, že narazil do protijedoucího vlaku."

Strojvůdci, který zřejmě zavinil srážku vlaků, hrozí stíhání za ublížení na zdraví nebo obecné ohrožení. Kriminalisté už na místě sbírají stopy, které potřebují k tomu, aby mohli železničáře obvinit.

Mezi stanicemi Paskov a Vratimov je zavedena náhradní autobusová doprava. Provoz na trati bude zprovozněný až v pozdních večerních hodinách.

V paměti ještě máme tragickou havárii vlaku u Studénky, při které zahynulo sedm lidí. Stejně tak i železniční neštěstí na Pardubicku, při kterém zemřel strojvedoucí.

Martin Knitl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme