VIDEO: Delší sekunda. Kyvadlový semafor v Buchlovských horách neukazuje řidičům přesný čas

Řidiči v kolonách na silnici z Uherského Hradiště do Brna si stěžují na pomalý semafor. Světelná signalizace, která tam řídí kyvadlově dopravu, odpočítává čísla podezřele pomalu. Sekunda tak ubíhá mnohem déle, než by měla. Jedna minuta trvá dokonce čtyřikrát déle.

Video Kroměříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Teď tady stojím deset minut, ale v pátek jsem tady byla asi tak hodinu. Katastrofa, katastrofa,“ postěžoval si Českému rozhlasu Zlín jeden z řidičů, které na silnici první třídy z Uherského Hradiště do Brna v Buchlovských horách zaskočila kolona.

Přehrát

00:00 / 00:00

Delší sekunda. Kyvadlový semafor v Buchlovských horách neukazuje řidičům přesný čas. Na místě natáčel Lukáš Veselý

Silnice se opravuje a dopravu v místě omezení řídí kyvadlově semafor. Je na něm také displej, který odpočítává čas do doby, než naskočí zelená.

Ovšem čas na něm plyne pomaleji, než bývá zvykem. „Až to dojde na nulu, tak asi budeme mít zelenou, ale funguje to divně,“ podotýká jedna z řidiček. A časomíra její dojem potvrzuje.

Na semaforu se objevuje 55 sekund, než ale naskočí zelená, stopky ukazují téměř čtyři minuty.

Oranžové sloupky, které mohou zachránit život. Z SOS hlásek u dálnic se dá dovolat na tísňové linky

Číst článek

„Na semaforu je pouze dvouciferné číslo, takže maximálně se na něm dá nastavit 99. A kdyby to šlo po vteřinách, tak máme jen jeden a půl minuty. My ale potřebujeme delší čas, aby se doprava z jednoho směru vyklidila,“ vysvětluje důvod šéf Ředitelství silnic a dálnic Zlínského kraje Karel Chudárek.

„Intervaly nastavuje odborná firma, která se dopravně-inženýrským opatřením zabývá. Vychází ze zkušenosti a z toho, jak se doprava vyvíjí,“ dodává Chudárek.

Pokud silničáře nezaskočí nepřízeň počasí, měli by tento úsek oboustranně zprůjezdnit během tohoto týdne.

Lukáš Veselý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme