Senát bude příští týden hlasovat o legalizaci tzv. švarcsystému

Boj o povolení takzvaného švarcsystému se teď přenesl i do Senátu. Švarcsystém - tedy daleko větší možnost svobodného podnikání na základě živnostenského listu - prosazuje ODS a ve vládní koalici také lidovci. Dnes občanští demokraté přišli s tím, že o uzákonění takzvaného švarcystému budou chtít hlasovat na nejbližší schůzi Senátu, tedy příští čtvrtek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dělník svařuje ocelový výrobek | Foto: Jan Rosenauer

Senátorka ODS Daniela Filipová Radiožurnálu potvrdila, že právě ona hodlá s návrhem vystoupit. "Vpodstatě tímto způsobem to nutí zaměstnavatele, aby měli v zaměstnaneckém poměr různé typy zaměstnanců, aby byli připraveni vykonávat jakoukoli práci. Typický příklad je stavebnictví."

Většina členů sociálního výboru horní komory Parlamentu už dnes Filipiovou podpořila. A to i přes to, že je náměstek ministra práce a sociálních věcí Milan Šimerka přesvědčoval o naprosté nevhodnosti takového návrhu. "V tu ránu se otevře možnost pro masivní obcházení zákona o zaměstnanosti, což bude znamenat, že zaměstnavatelé by svůj předmět podnikání neplnili se svými zaměstnanci, ale najímali by si na to zaměstnance švarcsystému, který byl už před řadou let odsouzen jako nevhodný."

Markéta Kaclová, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme