Senát je opět kompletní. Smoljak složil slib a ujal se mandátu po Baudyšové

Senát je po lednové rezignaci Zuzany Baudyšové znovu kompletní. Nový senátor za Prahu 9 David Smoljak (za STAN) se ve čtvrtek složením ústavou předepsaného slibu ujal svého mandátu v horní parlamentní komoře. Bude působit místo Baudyšové i v senátním výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice. Bude i členem mediální komise.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový senátor za Prahu 9 David Smoljak (za STAN) | Foto: Petr Horník / Právo | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Šedesátiletý scenárista a zastupitel pražské Vinoře Smoljak vyhrál dubnové doplňovací volby do horní komory. Ve finále porazil starostu Prahy 9 Jana Jarolíma z ODS. Smoljak byl zvolen senátorem na zbytek funkčního období Baudyšové, tedy do října příštího roku.

Senátní volby v Praze 9 vyhrál scenárista David Smoljak. Volební účast byla jen 12 procent

Číst článek

Díky Smoljakovu vítězství se senátorský klub STAN stal s 19 členy nejpočetnějším v horní komoře. Druhý nejsilnější klub ODS má 18 členů. Senátorů v klubu KDU-ČSL je 15, sociálních demokratů 13. Klub ANO má sedm členů, Klub pro liberální demokracii šest.

O křeslo senátora za Prahu 9 se v prvním kole ucházela desítka kandidátů, včetně bývalých senátorů Evy Sykové a Libora Michálka.

Smoljak je synem režiséra, herce a scenáristy Ladislava Smoljaka, který zemřel v roce 2010. V předvolební kampani jeho nejstaršího syna podpořil i druhý ze zakladatelů známého Divadla Járy Cimrmana Zdeněk Svěrák.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme