Kanada 6:1 Česko

Senát je opět kompletní

Senát je po dnešku konečně kompletní. Svůj slib totiž složil poslední zbývající zákonodárce horní komory Jan Nádvorník, senátor za ODS z volebního obvodu Praha 11. Jeho křeslo bylo v Senátu zatím prázdné. Nejvyšší správní soud totiž výsledek listopadových voleb v uvedeném obvodě zrušil - kvůli stížnosti jednoho z kandidátů. Ústavní soud ale včera tento verdikt anuloval, a tak Nádvorníkovo zvolení senátorem potvrdil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Nádvorník | Zdroj: ČTK

Nový senátor Jan Nádvorník věří, že několikatýdenní odklad svého nástupu do horní komory brzy dožene. "Já se ucházím o místo ve hospodářském, zemědělském výboru a ve výboru pro dopravu a o dopravě byly celé předvolební hrátky a myslím, že to by mohlo být moje místo."

Senátoři by dnes kromě jiného měli hlasovat o povolení takzvaného švarcsystému. Ve hře je přitom dokonce úplné zrušení dosud platného zákazu, podle kterého firmy nemohou živnostníky najímat na práce, které lze zajistit vlastními pracovníky. Právě s tímto návrhem se chystá za ODS vystoupit senátorka Daniela Filipiová.

Markéta Kaclová, Vít Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme