Senát měnil Zákon o myslivosti

Senátoři schválili státní záruky do výše půl miliardy dolarů za škody, které by mohli leteckým dopravcům vzniknout v souvislosti s válečnými nebo teroristickými akcemi. Zákon o myslivosti naopak horní komora parlamentu vrátila sněmovně s několika desítkami změn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dopravní letadlo

Včera už dvě hodiny a dnes další téměř čtyři hodiny diskuzí si vyžádal v Senátu myslivecký zákon. Původně na stovku pozměňovacích návrhů nakonec senátoři zredukovali na 60. Hlasovací maraton má za výsledek zpřesnění normy a také posílení práv vlastníků pozemků vůči myslivcům. Předkladatel zákona sociálně demokratický poslanec Jaroslav Palas slíbil, že udělá vše pro to, aby senátní verzi ve sněmovně prosadil. "Pokud vysvětlím kolegům poslancům, že senátoři tento zákon vylepšili v určitých detailech, pak bude respektován názor, že je lepší a že bude přijat v senátní verzi."

Výsledek se naopak nelíbí senátorovi ODS Tomáši Jurínkovi. "Zákon, v té formě, v jaké přišel, a v té formě, v jaké odchází, není dobrý ani pro myslivce, ani pro občany, ani pro zvířata." Většina klubu ODS totiž chtěla zákon zamítnout. Ani lidovci, kteří naopak úpravy podporovali, však nejsou s konečnou verzí zákona stoprocentně spokojeni. Českému rozhlasu to řekl místopředseda senátorů KDU ČSL Jiří Stodůlka. "Změnili jsme toho hodně, těch pozměňovacích návrhů bylo asi 60, to je zcela neobvyklý výkon v Senátu. Dá se říci, že ty největší nesrovnalosti asi senát odstranil, ale nedomnívám se, že je to dokonalý zákon, to zdaleka ne." Senátoři nevyhověli ekologům a nezapracovali do Zákona o myslivosti návrhy na vypuštění chráněných druhů ze seznamu lovené zvěře.

Markéta Kaclová, Dana Jaklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme