Senát navrhl na post zástupce ombudsmana právníka Dienstbiera a poslance Křečka

Senát vybral své kandidáty na fukci zástupce ombudsmana. Sněmovně navrhuje právníka Filipa Dienstbiera, kterého prosazuje veřejný ochránce práv Pavel Varvařovský, a poslance ČSSD Stanislava Křečka. Ten má také nominaci prezidenta Václava Klause.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Senát | Foto: Tomáš Adamec

O kandidátech na funkci zástupce ombudsmana senátoři rozhodli v tajné volbě. Dienstbier dostal od senátorů 56 ze 74 možných hlasů. Křeček 38 hlasů. Konečné slovo budou mít ale poslanci, kteří musí zástupce vybrat do půlky února, kdy končí mandát Jitce Seitlové.

Sněmovna má na stole také návrhy prezidenta Václava Klause, který nominoval bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou a také Stanislava Křečka. Ten má tedy nominace dvě. Senátor ČSSD Marcel Chládek proto doufá, že Křeček v konečné volbě uspěje.

„Vyhráli kvalitní kandidáti, oba dva jsou velmi fundovaní, jsou to špičkoví odborníci v daném oboru. Pevně věřím, že projde návrh našeho poslance Křečka, protože je to návrh jak ze Senátu, tak od pana prezidenta,“ reagoval na návrh Senátu Chládek.

Lucie Husárová 1, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme